تفاوت بنزین سوپر با بنزین معمولی در چیست و کدام یک برای خودروی ما مناسب است

تفاوت بنزین سوپر با بنزین معمولی در چیست و کدام یک برای خودروی ما مناسب است، چرا نباید بنزین سوپر بزنیم و تفاوت بنزین سوپر با بنزین معمولی در چیست؟ اگر این سوال ها نیز ذهن شما را مشغول کرده است با ما همره باشید. شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که پس از مواجهه با نقص فنی در موتور و مراجعه به تعمیرگاه و جویا شدن علت، با این پاسخ از تعمیرکار روبرو شده باشید که استفاده از بنزین معمولی به‌جای بنزین سوپر به موتور شما آسیب رسانده و هزینه‌ای هنگفت برایتان برجای گذاشته است.

ادامه مطلب: تفاوت بنزین سوپر با بنزین معمولی در چیست و کدام یک برای خودروی ما مناسب است

دلایل روغن سوزی موتور و راهکارهای پیشگیری از وقوع آن

دلایل روغن سوزی موتور و راهکارهای پیشگیری از وقوع آن، روغن سوزی بیشتر برای خودروهای فرسوده‌ای رخ می‌دهد که مدت‌هاست در حال کارکردن هستند و مسافت‌های زیادی را طی کرده‌اند. روغن‌سوزی همان سوختن روغن ‌موتور خودروست. زمانی که روغن موتور به همراه سوخت می‌سوزد و سطح آن مرتب پایین و پایین‌تر می‌آید، روغن‌سوزی رخ می‌دهد. این اتفاق بیشتر در خودروهای قدیمی رخ می‌دهد اما این‌طور نیست که سوختن روغن موتور را در خودروهای جدید و تازه نبینیم. به‌طور کلی، روغن موتور در مسیرهایی مشخص در خودرو به حرکت و جریان درمی‌آید تا نگذارد که قطعات موتور دچار اصطکاک با یکدیگر شوند. به دلایلی امکان دارد که چنین چیزی رخ ندهد و روغن موتور هم همراه با سوخت بسوزد. در این صورت، چه خودروی‌تان جدید باشد و چه قدیمی، دچار روغن‌سوزی خواهید شد. پس اگر روغن موتور به محفظه احتراق راه پیدا کند، در مجاورت حرارت زیاد می‌سوزد و روغن‌سوزی را شاهد خواهید بود. با ما همراه باشید تا شما را با دلایل روغن سوزی موتور و راهکارهای پیشگیری از وقوع آن آشنا کنیم.

ادامه مطلب: دلایل روغن سوزی موتور و راهکارهای پیشگیری از وقوع آن

نشانه های خرابی یاتاقان چیست

نشانه های خرابی یاتاقان چیست، در این مقاله قصد داریم نشانه های خرابی یاتاقان را بررسی کنیم و پیشنهاد می کنیم همیشه بصورت دوره ای و مرتب خودرو خود را بررسی کنید تا از هزینه های گزاف تعمیرات سنگین خودرو خود جلوگیری کنید. با ما همراه باشید تا با نشانه های خرابی یاتاقان بیشتر آشنا شوید.

ادامه مطلب: نشانه های خرابی یاتاقان چیست

دودهای سیاه، سفید و آبی خروجی از اگزوز خودرو، هرکدام نشان دهنده چه مواردی می تواند باشد

دودهای سیاه، سفید و آبی خروجی از اگزوز خودرو، هرکدام نشان دهنده چه مواردی می تواند باشد، چک‌ نمودن روغن‌سوزی خودرو یکی از موارد مهمی است که باید به هنگام خرید خودرو بررسی شود ولی سوال اینجاست که در مدت زمان کوتاه بازدید و یا کارشناسی خودرو این امر چگونه قابل تشخیص است؟ برای این امر خودرو را روشن نموده و دود خروجی از اگزوز را چک کنید، احتمالا با دودهای سیاه، آبی و سفید مواجه خواهید شد که هر کدام نشان از مشکلی دارند. در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع دودهای خروجی از اگزوز بپردازیم.

ادامه مطلب: دودهای سیاه، سفید و آبی خروجی از اگزوز خودرو، هرکدام نشان دهنده چه مواردی می تواند باشد

آشنایی با یاتاقان و وظایف آن در خودرو

آشنایی با یاتاقان و وظایف آن در خودرو، در این مقاله قصد داریم به این مورد که یاتاقان چیست و چه وظایفی بر عهده دارد بپردازیم. موتور یا همان قلب تپنده خودرو از قطعات بسیار زیادی تشکیل شده است. یاتاقان که با اصطلاح انگلیسی آن یعنی «برینگ» هم شناخته می‌شود وسیله‌ای است که امکان حرکت را بین دو جسم ایجاد می‌کند. این قطعه که بیرینگ هم نامیده می‌شود به شکل نیم‌دایره و نازک است. در موتور خودرو، باید حرکت بالا و پایین پیستون توسط میل‌لنگ به حرکت چرخشی تبدیل شود تا خودرو راه بیفتد. بنابراین میل‌لنگ باید به موتور نزدیک و با آن در ارتباط باشد. برای این نزدیکی و تکمیل ارتباط آن‌ها، تکمیل تبدیل حرکت پیستون به میل‌لنگ و جلوگیری از آسیب‌های ناشی از این نزدیکی، از یاتاقان استفاده می‌شود.

ادامه مطلب: آشنایی با یاتاقان و وظایف آن در خودرو