اولین مخترع اتومبیل مدرن

اولین مخترع اتومبیل مدرن ، 126 سال پیش یعنی در 7 دسامبر سال 1889 میلادی اولین اتومبیل مدرن که به اتومبیل های امروزی شباهت داشت، توسط کارل فریدریش بنز ساخته و به کار افتاد.

وی را می توان پدر اتومبیل های امروزی نامید. چرا که اولین اتومبیل جهان به شکل امروزی را که به آن گردونه خودکار می گفتند ساخت. موتور این اتومبیل با بنزین یا الکل کار می کرد و سرعتی در حدود 12 کیلومتر در ساعت داشت. در حقیقت می توان گفت که اتوبوس های امروزی، شکل تکامل یافته ی این نوع اتومبیل هستند.

 

کاربرد خودرو چیست؟


کاربرد خودروها در زندگی امروز بشر بسیار متنوع و بسیار گسترده است. به طوری که اگر خودروها را از زندگی روزمره حذف کنیم شاید تمدن بشری دیگر به شکل کنونی وجود نداشته باشد. عمده فعالیت خودروها در زمینه های زیر است:
• ترابری: واژه ترابری خود گویای فعالیت انجام شده توسط خودروها است. چرا که قسمت اعظم مواد و اشیاء انسان ها نیز خود بخش وسیعی از حمل و نقل را شامل می شود.
• تولید توان کششی: کاربرد دیگر خودروها در تولید توان کششی است که در بخش هایی مثل کشاورزی و یا صنعت ویا خدمات مورد استفاده قرار می گیرد. این کاربرد می تواند در قالب یک تراکتور کشاورزی یا یک لیف تراک و یدک کش و یا ماشین راهسازی جلوه گر شود.

 

کاربرد خودرو های تشریفاتی در ایران چیست ؟


کاربرد خودرو های تشریفاتی زیاد و متفاوت است. این خودروها اکثرا در مواقع خاص و برای افراد خاص به کار می روند. در دنیای مدرن و به روز امروز، افراد مهم و سران کشور ها برای به رخ کشیدن قدرت سیاسی و اقتصادی خود و کشورشان مقابل یک دیگر، با این خودروهای تشریفاتی جا به جا می شوند. در اغلب مواقع موارد خودروهای تشریفاتی به دلیل شرایط نسبت به سایر خودروها از امنیت بسیار بیشتری برخوردار هستند، خودروهای تشریفاتی دارای شیشه های ضد گلوله و بدنه های مستحکم هستند و از لحاظ سیستم داخلی بسیار قابل اعتماد و با کیفیت هستند. در ایران از خودرو های تشریفاتی قدیمی تر ساخت کشورهای اروپایی مانند انواع مدل های پژو، مرسدس بنز یا مدل های مختلف بی ام و به خصوص سری پنج و هفت برای حمل و نقل رئیس جمهور و دیگر اشخاص مهم کشور استفاده می شود.

 

نتیجه گیری:


به طور کلی، 126 سال پیش یعنی در 7 دسامبر سال 1889 میلادی اولین اتومبیل مدرن که به اتومبیل های امروزی شباهت داشت، توسط کارل فریدریش بنز ساخته و به کار افتاد. وی را می توان پدر اتومبیل های امروزی نامید.